Типові несправності ноутбуків та методи їх усунення

Як ми всі розуміємо, ноутбук це складний технічний пристрій, а отже, для нього існують правила експлуатації, а також типові ознаки, що сигналізують про ті чи інші проблеми з вашим ноутбуком.

Почнемо з основних правил експлуатації ноутбуків:
1. Не рекомендується приймати їжу, а також насолоджуватися розпиванням різних напоїв при роботі з ноутбуком, тому що потрапляння рідини всередину ноутбука, в кращому випадку, буде коштувати вам робіт з розбирання та прочищення клавіатури (а це в середньому буде коштувати 200грн.). А в гіршому випадки, доведеться міняти материнську плату, яка за ціною буде дорівнює вартості ноутбука. До того ж, в частих випадках, заміна материнської плати неможливо, через зняття даної моделі з виробництва заводом виробником.
2. Щоб ваш акумулятор без проблем відпрацював належний йому час, не піддавайте його екстремальним кліматичним умовам, так як вивести його з ладу може як волога, так і висока температура. Не слід залишати ноутбук на сонці, наприклад, біля вікна, або в автомобілі, в салоні якого температура може бути дуже високою.
3. При перенесенні ноутбука бажано використовувати спеціальні сумки, портфелі та рюкзаки, з протиударними, ущільненими стінками, тому що будь-яка вібрація або удар може привести до дуже важких і дорогих наслідків.
4. Настійно не рекомендується не допускати до ноутбука домашніх тварин. Це допоможе уникнути подальшого звернення в сервісний центр на предмет видалення різного роду природних випорожнень, виною яких є улюблені домашні тваринки.
5. Так як в нашій країні збої в електромережі не рідкість, особливо взимку, а до незначних відхилень напруги від належних 220 В ми навіть звикли, то комп’ютерна техніки, включаючи ноутбуки – випадок особливий, і звикати до такого стану речей їм важко. Тому, живіть свій апарат, як мінімум, через мережевий фільтр, а ще краще через пристрій, іменоване джерелом безперебійного живлення (UPS). У грозу обов’язково відключайте ноутбук від мережі, використовуючи тільки акумулятор.
6. Не залишайте ноутбук в зоні досяжності маленькими дітьми! Маленьким дітям властиво постійно пізнавати світ в оточуючих їх речами, а ноутбук виглядає в їхніх очах як дуже цікавий об’єкт для досліджень.
7. У разі будь-яких несправностей, не довіряйте розбирання ноутбука і спробу відремонтувати непрофесіоналам, пам’ятайте, ремонт після неграмотного і недосвідченого втручання, без професійного обладнання та інструменту, буде коштувати вам вдвічі дорожче!

Тепер торкнемося теми про типові ознаки несправностей ноутбуків і методах їх усунення.
Поломки можуть відбуватися з різних причин, які ми класифікували наступним чином:
Перегрів і забруднення
Людський фактор
Заводський брак
Визначимо основні:
1. Якщо після включення ноутбука, екран став горіти тьмяно, а картинка видно дуже погано, або вона стала одного кольору (в червоних відтінках), то в наявності несправність лампи підсвічування. В цьому випадку, Ваш ноутбук потребуватиме або в ремонті інвертора, для якого просто необхідні професійні знання електроніки, великий досвід і висока кваліфікація фахівця, або в заміні лампи підсвічування матриці, тому що ці лампи дуже тонкі і крихкі, і при ударі можуть розбитися. Також лампи підсвічування можуть вийти з ладу через окислення катодів. Заміна лампи підсвічування досить тонка, точна і копітка робота, яку неможливо здійснити в домашніх умовах, тому що розбирається вся матриця повністю, для чого потрібно спеціальне обладнання, досвідчені руки і професіоналізм. Тому довірте ремонт вашого ноутбука спеціалізованому сервісному центру.
2. Якщо зображення на екрані ноутбука стало постійно блимати, це вказує на можливу несправність плати контролера матриці, або на відходження шлейфу матриці.
3. Якщо після удару на екрані з’явилися вертикальні або горизонтальні тонкі кольорові смужки, то це перша ознака розшарування скла в місці з’єднання з ним дешифраторів. У цьому випадку ноутбук потребує повної заміни матриці. Ремонт проводиться тільки в сервісному центрі.
4. Якщо при роботі з ноутбуком ви чуєте повторюване клацання всередині ноутбука, це вказує на початок виходу з ладу жорсткого диска, тому покваптеся зберегти всю цінну інформацію на інших носіях, тому що незабаром вам доведеться міняти жорсткий диск. Замінити і зробити копіювання інформації з несправного жорсткого диска на новий жорсткий диск, рекомендується довірити фахівцям профільного Сервісного центру з обслуговування та ремонту ноутбуків.
5. Якщо при роботі з ноутбуком, він став сильно нагріватися, то це може бути наслідком ряду несправностей, таких як:
– забруднення або несправність системи охолодження;
– виходу з ладу центрального процесора або відеокарти;
– виходу з ладу окремих частин і компонентів материнської плати.
У цьому випадки, потрібна обов’язкова діагностика ноутбука і виявлення причини нагрівання.
6. Якщо час автономної роботи від акумулятора стало скорочуватися і досягло 5 – 15 хвилин, а повна розрядка-зарядка батареї ситуацію не змінила, то це явна ознака виходу з ладу акумулятора, який можна або замінити новим, або можна відремонтувати (перепакувати).

Довірте свою техніку професіоналам. Звертайтесь до сервісного центру IT-MIX

Отправить заявку

Ваше имя (обязательно)

Ваш e-mail (обязательно)

Сообщение

×