Як зробити дефрагментацію диска в Windows 7

Що таке дефрагментацію жорсткого диска? Це зберігання наявної інформації на жорсткому диску в упорядкованому і структурованому вигляді. Файли на диску повинні зберігатися в строго певній послідовності, точніше заповнювати простір, сектор за сектором, уявіть…жорсткий диск-це архів, сектора-ящики в архіві, де зберігаються документи-файли (різні інформація), проте все не так то просто, буває так що файл, який має певний розмір перевищує допустимий простір на секторі, тоді система розділить його на фрагменти, і хаотично розкидає ці фрагменти по різних секторах, в яких ще залишилося вільний простір.

І коли ви хочете отримати доступ до цього файлу система почне шукати його по всі секторах(тобто по всьому диску), наприклад, знайде один фрагмент в одному секторі, потім знову почне шукати по всіх секторах другий фрагмент, третій і так далі… і з часом кількість цих фрагментів все більше і більше збільшується, цей процес займе набагато більше часу, ніж якби всі фрагменти файлу знаходилися поруч один з одним.

Звідси виникає поняття» фрагментований файл”, файл який розбитий на фрагменти, і для запобігання цього інформаційного Хаосу застосовують дефрагментацію диска(процес упорядкування фрагментів файлу) отже з прямим призначенням розібралися, а тепер поговоримо про непряме. Близьке послідовне розташування фрагментів файлу зменшує час доступу до нього, тим самим полегшуючи доступ, збільшуючи швидкість роботи і продуктивність комп’ютера.

Дефрагментація жорсткого диска не дасть такого істотного збільшення в швидкості і продуктивності, проте, зміни в кращу сторону неодмінно будуть, до того ж зменшиться навантаження на жорсткий диск, що дозволить збільшити термін служби жорсткого диска.

Дефрагментацію диска варто проводити регулярно, але все залежить від ступеня активності використання комп’ютера, від наповненості жорсткого диска, а також від операцій, які відбуваються на комп’ютері. Наприклад, при використанні комп’ютера для роботи ,читання і редагування різних документів проводити дефрагментацію диска 1 раз в місяць, якщо ж ви використовуєте комп’ютер по максимуму, переглядаєте фільми, відео, граєте в ігри і встановлюєте програми які вимагають великих ресурсів і т. д., то вам слід проводити дефрагментацію диска частіше, дізнатися необхідність дефрагментації можна проаналізувавши диск, якщо після аналізу ступінь фрагментації більше 10% ,то сміливо робіть дефрагментацію диска, але змін на око ви не відчуєте, а ось якщо це показник буде більше 30% ,то після перезавантаження ви відразу відчуєте різницю, що було до і стало після.

Дефрагментація диска може зайняти від декількох хвилин до декількох годин. Це залежить від розміру вільного місця на жорсткому диску. Якщо ваш жорсткий диск заповнений більше ніж на 90%, то процес буде довгим. Постарайтеся непотрібні файли видалити або перемістити на зовнішній накопичувач і на час дефрагментації диска припинити роботу з комп’ютером, щоб провести дефрагментацію на максимальній швидкості.

Адже чим швидше тим краще, хоча ніхто вам не забороняє в цей час працювати з комп’ютером, але ви таким чином тільки сповільните дефрагментацію диска.
Отже, як зробити дефрагментацію диска на Windows 7?
Спосіб 1: зайдіть в меню пуск і виберіть-всі програми / Стандартні / Службові / дефрагментація диска
Спосіб 2: там же в меню пуск в пошуку введіть дефрагментація диска, натисніть на неї. Відкриється віконце, де буде показаний список наявних жорстких дисків на вашому комп’ютері, виберіть потрібний диск і натисніть на кнопку – «Аналізувати диск» зачекайте трохи і подивіться на результат аналізу, якщо ступінь фрагментації більше 10% ,то проведіть дефрагментацію, натиснувши на кнопку – «Дефрагментація диска». Зачекайте, поки процес не завершиться.
Ось і все, ви успішно зробили дефрагментацію диска. Не забувайте про дану функцію і періодично проводите її.

Отправить заявку

Ваше имя (обязательно)

Ваш e-mail (обязательно)

Сообщение

×