Жорсткі диски та твердотільні накопичувачі

Якщо не вистачає місця на жорсткому диску і дратує його повільність, може допомогти новий накопичувач SSD. До сих пір єдиним приводом до покупки нового жорсткого диска була нестача місця на старому Накопичувачі, вщерть забитому програмами, музикою і фільмами. Тепер з’явився ще один стимул: новий диск допоможе в разі недостатньої швидкодії комп’ютера або ноутбука. Правда, мова йде не про звичному HDD, а про так званому твердотільному накопичувачі (SSD).

SSD – переваги та недоліки.
У твердотільних накопичувачах для зберігання даних використовуються осередки флеш-пам’яті (вона також знаходить застосування в USB флеш-накопичувачах). SSD існують у форм-факторах 2,5 і 3,5 дюйма, причому останні зустрічаються досить рідко.
У порівнянні зі звичайними жорсткими дисками у твердотільних накопичувачів швидкість роботи значно вище. А через відсутність рухомих механічних деталей вони володіють і більшою надійністю. До того ж SSD функціонують абсолютно безшумно, споживають в середньому лише 1,5 Вт енергії і практично не виділяють тепла.

Основним недоліком твердотільних накопичувачів є висока вартість. Якщо жорсткий диск ємністю 2 Тб можна придбати за 2,5 тис. руб., то SSD на 128 Гб обійдеться приблизно в 7,5 тис. руб.
Чому існує два форм-фактори?
Жорсткі диски форм-фактора 3,5 ” застосовуються в основному в настільних комп’ютерах і зовнішніх 3,5-дюймових накопичувачах. При стандартних розмірах 100х23х145 мм вони здатні вміщати до 3 Тб даних. Для зберігання інформації використовуються магнітні пластини, що обертаються з високою швидкістю.

Жорсткі диски форм-фактора 2,5 ” знаходять застосування в нетбуках і ноутбуках, а також зовнішніх 2,5-дюймових накопичувачах. Дані тут теж зберігаються на обертових магнітних пластинах. Подібні диски мають обсяг до 1 Тб і розміри 70х8х95 мм.зверніть увагу, що у деяких 2,5-дюймових жорстких дисків висота корпусу становить 12,5 мм. такі HDD не вдасться встановити в багато ноутбуки.
Який накопичувач швидше?
Серед твердотільних накопичувачів найвищу швидкість роботи продемонструвала модель SSD V + 100 ємністю 64 Гб виробництва Kingston. При читанні даних вона забезпечує результат 203 Мб/с, а при записі – 191 Мб/с.

Для порівняння: показники найшвидшого з жорстких дисків, Hitachi Deskstar 7k3000 (3,5″), складають 105 і 85 Мб/с відповідно. А серед 2,5-дюймових моделей найшвидший диск є Toshiba MK7559GSXP з результатом 80 Мб / с як при читанні, так і при записі.
Чи не можна ще швидше?
Звичайно можна, якщо твердотільні накопичувачі і жорсткі диски сумісні з новим, більш швидким інтерфейсом SATA 3. Так, при підключенні диска Hitachi Deskstar 7k3000 до роз’єму SATA 3 швидкість зростає майже на 40%. Правда, для цього потрібна або нова материнська плата, або відповідна плата розширення.

Деякі моделі твердотільних накопичувачів виконані у вигляді плати розширення PCI Express, подібно графічним картам. Вони досить недешеві, зате забезпечують чудову швидкість роботи. Наприклад, OCZ RevoDrive X2 PCIe SSD 240 GB випереджає найшвидший SSD з інтерфейсом SATA приблизно вдвічі при записі і втричі при читанні.

Отправить заявку

Ваше имя (обязательно)

Ваш e-mail (обязательно)

Сообщение

×