Відновлення файлів міф чи реальність

Отже, сьогодні я вам розповім про результати мого тестування програм для відновлення файлів. Після цієї статті ви зможете оцінити, чи можливо відновити файли з вінчестера чи ні.
Для початку трохи теорії.

У сучасних комп’ютерах, на яких встановлена ОС сімейства Windows NT підтримують файлову систему NTFS. Система NTFS ділить все корисне (вільне) місце на кластери. Теж саме стосується таких файлових систем як FAT (ОС: DOS, Windows9Х, NT всіх версій) і FAT32 (ОС: Windows98, NT5).
В основі роботи жорсткого диска лежить принцип запису / зчитування інформації з кластерів. При видаленні файлу кластер або кластери, на яких був записаний файл, позначаються як вільні і наступного разу, коли ви будете записувати файл на Вінчестер, він запише інформацію поверх «віддалених» файлів.

Ось власне ми і підійшли до головного, принципом роботи Програм відновлення файлів. Він досить простий, програма сканує кластер або групу кластерів і відновлює затерту інформацію. Саме через це творці таких програм попереджають, що якщо ви видалили важливу інформацію, то негайно потрібно припинити будь-яку роботу з жорстким диском і завантажувати ОС з іншого вінчестера або дискети.
Тепер, коли ми розібралися з принципами роботи Програм такого роду, то можна приступити власне до тестування.

Для своїх експериментів я взяв дві програми це: AusLogics Emergency Recovery (http://www.auslogics.com/recovery/ru/download/install_erecovery_ru.exe) і Active@ File Recovery 7.1 (http://softportal.com/freesoftware/2534).
Для початку я перевірив програми на невеликих текстових файлах вагою 200 кб.
Обидві програми справилися чудово, але Auslogics Emergency Recovery трохи швидше. Після я пожертвував фільмом, який мав масу 700 мб, в цей раз програми запнулися і відновлювали файл досить довго але, врешті-решт (за цей час я встиг сходити в магазин і поїсти) програми відновили файл. Програма фірми AusLogics впоралася на 4 бали (по 5-ти бальній системі) оскільки значно погіршилася якість відео. На жаль Active Recovery впоралася набагато гірше через те, що після відновлення файлу відставав звук і було сильно зіпсовано зображення. Через це тільки 2 бали (2 за те, що фактично деякий обсяг, програма відновила)
Подальша перевірка показала, що файли більше 1.5 гігабайт ці 2 утиліти відновити не можуть.
(Запуск програм проводився відразу після видалення файлів тим самим, створюючи оптимальні умови для відновлення)

Підбивати підсумки:
Загалом, в цій статті було доведено, що програми для відновлення файлів дійсно можуть допомогти, але як ми переконалися на практиці, дуже рідко програми дійсно можуть якісно відновити файли великого розміру. Хоч я і навів всього 2 приклади, але повірте таких утиліт набагато більше і практично у кожної свій алгоритм роботи, тому не треба впадати у відчай, якщо ви і видалили важливий документ, то спробуйте пошукати в інтернеті або у знайомих програми для відновлення файлів. І, врешті-решт, хто шукає, той завжди знайде!
Назви програм в статті не є рекламою, програми автор вибирав без будь-якого наміру.

Отправить заявку

Ваше имя (обязательно)

Ваш e-mail (обязательно)

Сообщение

×